واقعیت افزوده ترکیبی از واقعیت و مجازی

واقعیت افزوده، از جمله تکنولوژی هایی است که شاید به اندازه کافی نتوانسته در میان مردم و در فضای عمومی مورد استقبال قرار بگیرد. در این مقاله قصد داریم تا درباره این فناوری به طور کامل برای شما اطلاعاتی ارائه کنیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.درگذشته نمونه‌های مختلفی از تجسم و واقعیت مجازی جهت دسترسی به بسیار از اهداف، مورد استفاده قرار می‌گرفت. آموزش خلبانان، صنعت بازی و سرگرمی، معماری و برنامه ریزی شهری در سال‌های اخیر و تجسم محیط، نمونه‌هایی از برنامه‌های مختلف اين فناوری است. 

واقعیت افزوده(AR)، فناوری است که در آن اشیاء مجازی در يک محیط واقعی و در کنار ساير اشیاء قرار می‌گیرند. اين فناوری به ما کمک می‌کند که با تلفیق رايانش، فناوری نمايش با محیط واقعی، درک بهتری از پديده‌ها داشته باشیم. واقعیت افزوده نسخه پیشرفته‌ای از دنیای فیزیکی واقعی است که با استفاده از عناصر بصری دیجیتال، صدا یا سایر محرک‌های حسی از طریق فناوری به دست می‌آید. این یک روند رو به رشد در میان شرکت‌های فعال درحوزه موبایل و به ویژه برنامه‌های تجاری است. در عصر جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، یکی از اهداف اصلی واقعیت افزوده برجسته کردن ویژگی‌های خاص دنیای فیزیکی، افزایش درک از این ویژگی ها و ایجاد بینش هوشمند و قابل دسترسی است که می‌تواند برای برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی اعمال شود.

از ARدر بهره برداری از تجهیزات MRI تا انجام جراحی های پیچیده، استفاده می‌شود. به عنوان مثال، دانشجویان کلینیک کلیولند در دانشگاه Case Western Reserve، آناتومی را با استفاده از یک عینک AR یاد می‌گیرند که به آنها اجازه می‌دهد در قالب سه بعدی بدن انسان فرو روند.

AR در حوزه‌های طراحی داخلی، معماری و ساخت و ساز، به متخصصان کمک می‌کند تا محصولات نهایی خود را در طی مراحل ساخت تجسم کنند. استفاده از AR به معماران، مهندسان و متخصصان طراحی این امکان را می‌دهد که مستقیماً وارد ساختمانها و فضاهای آنها شوند تا ببینند که طراحی آنها چگونه به نظر می رسد و حتی تغییرات محلی را به صورت مجازی ایجاد می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید