چرا باید بر آزمون های روانشناختی مسلط باشیم

 

آزمون های روان شناسی ابزار هایی هستند که روان شناس یا مشاور مجرب می تواند بابکار گیری آنها با ویژگی های روان شناختی مراجع بیشتر آشنا شود. استعداد ها، رغبت ها، ویژگی های شخصیتی، هوش، اختلالات شخصیتی و نشانه های همراه آن و سایر اختلالات روان شناختی توسط آزمون های روان شناختی مناسب بهتر قابل تشخیص هستند. البته آزمون در کنار سایر روش های تشخیصی بویژه مصاحبه بالینی و تشخیصی قابل استفاده است.

 

 

 

 

 

 

 

برای تشخیص دقیق یک اختلال و یا سایر ویژگی های روان شناختی، باید از آزمون های معتبر استفاده کنیم. این آزمون ها توسط محققان و پژوهشگران تهیه شده اند و روایی و اعتبار آنها مورد تایید بسیاری از روان شناسان و محققان قرار گرفته است.

تسلط بر کدام آزمون ها برای یک مشاور و روان شناس ضروری است؟

 تست MMPI-2:

تست MMPI-2 از پر کاربردترین تست های روانشناسی می باشد. این تست در حوزه های مختلفی نظیر سنجش آسیب های روان شناختی و اختلالات شخصیت کارایی بسیار خوبی دارد. به دلیل داشتن دروغ سنج (مقیاس های روایی) از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این تست دارای ۳ مقیاس روایی جهت تشخیص میزان صداقت آزمودنی و ۱۰ مقیاس بالینی جهت ارزیابی وضعیت سلامت روان و اختلالات شخصیت می باشد. تست MMPI-2 دارای دو دسته مقیاس است:مقیاس های روایی و مقیاس های بالینی. با مقیاس های روایی می توانیم به اعتبار تست پی ببریم.آیا ازمودنی با صداقت کافی به تست پاسخ داده است. آیا در مقابل سوال ها موضع دفاعی گرفته است. و آیا پاسخ های غیر معمول به پرسش ها داده است. متخصص روان درمانی با مشاهده قسمت روایی نمودار، به میزان اعتبار و قابل تفسیر بودن تست پی می برد.

 

اگر مشاور یا روان شناس خانواده هستید،این تست به شما کمک می کند تا ارزیابی دقیق تری از زوج داشته باشید. در مشاوره های پیش از ازدواج به شما کمک می کند تا آسیب های دوطرف را بسنجید و سرنخ هایی از مشکلات طرفین بدست آورید.

 

اگر مسئول گزینش یا ارتقاء پرسنل سازمان یا اداره ای هستید، این تست به شما کمک می کند تا از سلامت روان پرسنل ارزیابی دقیقتری داشته باشید. همجنین در معاینات ادواری که انجام می دهید، متوجه می شوید که کدام یک از پرسنل تحت تاثیر استرس ها قرار گرفته اند. بعد از آن می توانید مداخلات درمانی برای انها تدارک ببینید.

 

 

نمونه ای از پروفایل تست MMPI-2

تست 5 عاملی NEO

آزمون شخصیتی پنج عاملی (NEO_PI-R) از جامع ترین و پرکاربردترین تست های شخصیت‌شناسی ست که بر پایۀ مدل پنج عاملی شخصیت (Big 5) تنظیم شده و۵ عامل بنیادی شخصیت و ۶ ویژگی در هر عامل یا به عبارتی ۳۰ ویژگی شخصیت یرا مورد ارزیابی قرار می دهد و بر این اساس تحلیل کاملی از شخصیت افراد را نشان می‌دهد که در ارتقاء رشد حرفه ای افراد موثر است.در نظریه‌های صفاتی شخصیت، اعتقاد بر این است که اگه صفات شخصیتی فرد را بشناسیم، می توانیم رفتارش را در موقعیت‌های مختلف پیش‌بینی کنیم.در مدل پنج عاملی شخصیت، هزاران صفت شخصیتی انسان در پنج عامل اصلی جمع شده که هر عامل، شش زیرمجموعه دارد. پنج عامل اصلی شخصیت شامل: روان‌رنجوری (N)، برون‌گرایی (E)، تجربه گرایی (O)،توافق پذیری (A) و وجدان گرایی (C) هستند. نئو تفاوت‌های بینِ افراد نرمال را در پنج عامل اصلی شخصیت می سنجد.هدف آزمون نئو بررسی ویژگی های سالم شخصیت می باشد و این آزمون بر خلاف آزمونهایی که بر آسیب شناسی شخصیت تکیه دارند مانند( MMPI) به ارزیابی ویژگی های بهنجار شخصیت می پردازد. زیر بنای نظری آزمون NEO نظریه ی پنج عاملی شخصیت است که به پنج عامل بزرگ نیز معروف می باشد

در ویدئوی زیر با ابعاد و مقیاس های تست 5 عاملی NEO آشنا می شوید

تست رغبت سنج استرانگ

 تست استرانگ

سنجش رغبت در کجا ها اهمیت دارد؟ اگر شما مشاور و روانشناسی هستید که با دانش آموزان سرو کار دارید سنجش رغبت برایتان می تواند بسیار مهم یاشد. با سنجش رغبت دانش آموزان می توانید در انتخاب رشته به آنها کمک کنید. یکی از مهم ترین عوامل موثر در انتخاب رشته دانش آموزان و حتی دانشجویان سنجش رغبت ها و معرفی رشته ها و مشاغل به آنها می باشد. با دانستن رغبت های دانش آموزان می توانید برای آنها برنامه ریزی شخصی متناسب با رغبت آنها داشته باشید. هر دانش آموزی متناسب با رغبت اش یک جوری برنامه ریزی نیاز دارد ، مطالعه می کند و برای امتحان آماده می شود.در صورتی که اکثر مشاوران برنامه های درسی یکنواختی برای دانش آموزان طراحی می کنند، می توان متناسب با رغبت های آنها برنامه ها را شخصی تر کرد و انتظار عمل کردن به برنامه را از دانش آموزان داشت.می توان گفت افراد رفتارها و نگرش هایشان برگرفته از شخصیتشان می باشد و هرچه برنامه با ویژگی های شخصیتی همخوان باشد، احتمال پیروی از برنامه بیشتر است.

تست تیپ نمای شخصیت مایرز بریگز

تست مایرز بریگز:

این تست به چهار بعد شخصیت انسان می پردازد و برای سنجش این ابعاد از شیوه دو قطبی استفاده می کند. در هر بعد دو قطب وجود دارد که هر کدام از این قطب ها ویژگی های شخصیتی متضادی را منعکس می کنند. یقینا دانستن هر کدام از این ابعاد شخصیت در هر انسان به ما کمک می کند درک بهتری از نگرش ها و رفتار هایش داشته باشیم. همچنین با این اطلاعات بهتر می توانیم رفتار او را در آینده پیش بینی کنیم.

اگر در این کارگاه شرکت کنم چه مزایایی برای من دارد؟

شما با شرکت در این کارگاه به صورت کاملا عملی و کاربردی با تست های پر کاربرد آشنا می شوید. با تمرین هایی که به شما داده می شود، در آزمون ها مسلط می شوید و می توانید در جلسات مشاوره و روان درمانی از آنها استفاده کنید.

با شرکت در این کارگاه چی دریافت می کنم؟

  • اسلاید های کارگاه که صورت پرینت شده که می توانید در کنار هر اسلاید جزوء نویسی کنید
  • خلاصه مطالب ارائه شده به صورت فایلPDF
  • ویس ادیت شده کارگاه
  • 30 درصد تخفیف خرید نرم افزار های آموزش داده شده
  • 20 درصد تخفیف ثبت نام در کارگاه های بعدی

چرا دکتر بهمن امینی برای تدریس این کارگاه مناسب است؟

ایشان سازنده نرم افزار های تخصصی روان شناسی هستند و با نمره گذاری و تفسیر تست ها آشنایی کافی دارند.

  • بارها کارگاه های آموزش و تفسیر تست های روان شناسی را در مراکز مشاوره، دانشگاه ها، آموزش و پرورش اجرا نموده اند.
  • از مراجعین زیادی تست گرفته و تفسیر نموده اند
  • با سازمان ها و ارگان های زیادی از قبیل مجتمع فولاد مبارکه، شرکت گیتی پسند، ذوب آهن اصفهان، شرکت ایریسا، شرکت سپاهان باتری و در زمینه اجرا و تفسیر تست های روان شناسی همکاری داشته اند.

 

چقدر باید برای این کارگاه سرمایه گذاری کنم؟

مبلغ 500 هزار تومان که در حقیقت سرمایه گذاری است. چون بعد از اجرای کارگاه حداکثر با انجام 5 تست هزینه کارگاه به سمت شما بر می گردد. و30 درصد هم در خرید نرم افزار سود می برید

این کارگاه برای چه کسانی مناسب است؟

مشاوران، روان شناسان، مدیران منابع انسانی، دانشجویان روان شناسی و مشاوره

اگر در این کارگاه شرکت نکنم چه اتفاقی می افتد؟

هیچ اتفاقی نمی افتد آب از آب هم تکان نمی خورد.  فقط مانند مکانیکی می شوید که می خواهد بدون داشتن ابزار فعالیت کند. اگر تست ها را یاد بگیرید برای تفسیر می توانید هزینه جداگانه ای از مراجع دریافت کنید و درآمدتان بیشتر می شود.

آیا با یاد گیری این تست ها می توانم درآمد زایی کنم؟

بله می توانید به مراکز آموزشی ، اداری، صنعتی و خدماتی مراجعه نمایید و با مدیر آنجا مذاکره کنید و از اهمیت اجرای تست ها برای او صحبت کنید. به او بگویید که شناخت ویژگی های کارکنان حق شماست و شما با انجام ایت تست ها با ویژگی های کارکنانتان آشنا می شوید و شغل مناسب به آنها می دهید و یا تغییراتی در شرکت خود متناسب با این اطلاعات می دهید تا بهره وری شرکت شما روز افزون شود.

اگر باز هم سئوالی دارید با شماره 09304882750 یا03195020900 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید