روی دیگر باهوش بودن( رشد هوش هیجانی)

همه ما در اطراف خودمان انسان هایی را می شناسیم که در مدرسه و دانشگاه بسیار موفق بوده اند و با بالاترین نمرات و معدل فارغ التحصیل شده اند اما به همان نسبتی که در مدرسه و دانشگاه موفق بودند، در زندگی موفق نشده اند. گیر کار کجاست؟ کجای کار می لنگد؟ چه چیزی را باید یاد می گرفتند که به انها اموزش داده نشده است؟ اینها سئوال هایی بود که ذهن دانشمندان علوم انسانی را به خود مشغول ساخت. در سال 1980 هوارد گاردنر به این نتیجه رسید که انسان ها استعداد های متفاوتی دارند در بعضی استعداد ها نابغه اند در بعضی دیگر با هوش و در بعضی متوسط و در چند استعداد هم در حد بسیار پایینی قرار دارند. احتمالا افرادی که در زمینه های شغلی یا امور زندگی موفق می شوند نوعی خاص از استعداد یا مهارت را دارند که افراد ناموفق از آن بی بهره اند.

سال ها بعد دانیل گلمن با توجه به تحقیقات آقای گاردنر، هوش هیجانی را معرفی کرد. به نظر ایشان هوش هیجانی تعیین کننده موفقیت افراد در زندگی و شغل می باشد.هوش هیجانی در واقع توانایی درک احساسات و مدیریت هیجانات و احساسات خودمان و همدلی با دیگران و تحمل احساساات و هیجانات آنهاست. وقتی که فردی احساسات و هیجانات خودش را بشناسد می تواند در موقعیت های مختلف آنها را متناسب با آن موقعیت ابراز دارد و یا کنترل نماید. نتایج تحقیقات آقای گلمن موجب شد تحقیقات فراوانی در این حوزه صورت بگیرد و تا امروز بیش از 500 هزار مقاله علمی در این موضوع منتشر شده است. اهمیت این هوش روز به روز بیشتر درک می شود و یکی از پارامتر های مهم در ازدواج و استخدام کارکنان قلمداد می شود.

این موقعیت چقدر برای شما آشناست؟

از این موقعیت ها در زندگی همه ما پیش آمده و ممکن است از ما سوء استفاده هم شده باشد.

چگونه می توان این هوش را رشد داد؟

خوشبختانه بر خلاف IQ  این هوش قابل رشد و ارتقاء است و می توانیم با تمرین هایی سطح هوش خودمان را بالاتر ببریم. در جاهای متعددی بر اهمیت این هوش تاکید می شود و تمرین هایی پیشنهاد می گردد که در صورت به کار گیری می توان امید وار بود که این هوش ارتقاء یابد.

سرفصل های کارگاه رشد هوش هیجانی

مقیاس های هوش هیجانی

هوش هیجانی 5 بعد و 15 مقیاس دارد که در بالا ابعاد 5گانه نمایش داده شده است. هر بعد هوش هیجانی نیز شامل چند مقیاس است که در تصویر بالا مقیاس های دو بعد اصلی ان در تصویر آمده است.در این کارگاه آموزشی تمامی ابعاد و مقیاس های 15 گانه به طور کامل تشریح و راهکارهای عملی برای ارتقاء انها ارائه می گردد.

کارگاه رشد هوش هیجانی( روی دیگر باهوش بودن)

موسسه نگرش برتر با توجه با این موضوع بسیار مهم کارگاه اموزشی تهیه اجرا می نماید که در پایان کارگاه و با بکار بستن تکنیک ها می توانید به شیوه بهتری احساسات خودتان را مدیریت نمایید.

  • 15 ساعت آموزش در 5 هفته و هر هفته 3 ساعت
  • کتاب کار همراه با تمرین های عملی
  • پشتیبان که هر هفته بر اجرای تمرین ها نظارت و راهنمایی می نماید.
  • دوماه پیگری و جلسات گروهی جهت دریافت باز خورد و رفع اشکال
  • اراگواهینامه از طرف موسسه نگرش برتر جهت آموزش و مربیگری
  • ظرفیت محدود کلاس جهت یادگیری بیشتر(حداکثر 15نفر)
  • ارائه ویس کارگاه جهت مرور مطالب
  • 20 درصد تخفیف جهت کارگاه های بعدی

مدرسین کارگاه چه کسانی هستند؟

دکتر بهمن امینی متخصص مشاوره
زهره خضری کارشناس ارشد شاوره

جهت اطلاعات بیشتر وثبت نام با شماره ۰۹۱۳۶۲۶۸۳۹۵ -09137366159 خانم شجاع تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید