هر کاری نیاز به ابزار دارد. اگر روان شناس و مشاور هستید ابزار های روان شناسی که همان تست ها هستند به شما کمک می کنند تا تشخیص دقیقتری از اختلالات،ویزگی های شخصیتی، هوش و رغبت های مراجعه کنندگان داشته باشید.

تست ها و آزمون های روان شناختی زیادی ساخته شده است اما عده ای از انها بسیار پرکاربرد هستند و در مراکز و دفاتر مشاوره بیشتر استفاده می شوند.

اگر شما روان شناس هستید و در حوزه درمان اختلالات روان شناختی فعال هستید و یا مشاوره خانواده و ازدواج می باشید و یا مشاور شغلی می باشید تست MMPI-2  یک ابزار اساسی در تشخیص برای شما می باشد.

اگر شما مشاور ازدواج و خانواده یا مشاور تحصیلی و شغلی می باشید، تست NEO که ۵ ویژگی بزرگ شخصیت را می سنجد برای شما می تواند بسیار راهگشا باشد.

اگر شما مشاور تحصیلی – شغلی و حتی خانواده هستید تست رغبت سنج استرانگ می تواند برای شما مفید باشد چرا که رغبت ها تاثیر تعیین کننده ای در انتخاب های اساس(رشته تحصیلی،شغل و همسر) دارند.

اگر شما با مراجعانی سروکار دارید که می خواهند شناخت بیشتری از خودشان داشته باشند و بعد از این شناخت انتخاب ها و تصمیم هایی بگیرند، تست مایرز بریگز فردی به شما کمک زیادی می کند.

مدرس دوره :

دکتر بهمن امینی متخصص مشاوره و مدیر موسسه نگرش برتر

چرا دکتر بهمن امینی برای این دوره آموزشی مناسب هستند؟

ایشان مدیر و طراح و سازنده نرم افزار های تست های روان شناسی هستند. موسسه نگرش برتر تنها تولید کننده این تست ها در اصفهان و یکی از برند های برتر کشور می باشند. ایشان با مطالعه منابع گوناگون و بهرمندی از نظرات اساتید دانشگاه های اصفهان و تهران این تست ها را تهیه نموده اند و تفسیر های ارائه شده در نرم افزار ها را با دقت خاصی از منابع مختلف گرد آوری نموده اند. پروفایل ها و نمودار ها کاملا با نمونه دستی همخوانی دارند.

ایشان دوره های زیادی در خصوص آموزش تست های روان شناسی در مراکز مختلف برگزار نموده اند از قبیل آموزش و پرورش مراکز مشاوره خصوصی و دولتی دانشگاه ها و…

شیوه آموزش

در این کارگاه آموزش به ۳ سبک ارائه می شود سبک دیداری،سبک شنیداری و سبک عمل کردنی. هر فردی یک سبک یاد گیری غالب دارد و با سبک های دیگر کمتر یاد می گیرد. علت نا رضایتی بعضی فراگیران هم این است که استاد فقط به یک شیوه آموزش می دهد.