در این نرم افزار تست های پر کاربرد در حوزه خانواده و ازدواج گرد آوری شده است. نرم افزار های ارائه شده در این پکیج:

MMPI-2

جهت سنجش سلامت روان زوجها، و یا افرادی که نیاز به مشاوره پیش از ازدواج دارند

NEO-5

جهت سنجش ابعاد ۵گانه شخصیت شامل رنجوری،برونگرایی،تجربه گرایی،توافق پذیری و وجدان گرایی

CATTELL-16

جهت  سنجش ابعاد ۱۶ گانه شخصیت بکار می رود این تست توسط ریموند کتل ساخته شده است

MILLON_III

جهت سنجش اختلالات شخصیت و آسیب های روان شناختی همراه آن بکار می رود

MBTI_marreid

جهت سنجش شیوه های ارتباطی زوج ها بکار می رود و اطلاعات بسیار مهمی در مورد نحوه ی تعامل افراد ارائه می دهد

تمایز یافتگی

یافته ها نشان داد که تمایزیافتگی با تعارض های زناشویی رابطه دارد.تمایزیافتگی در درون خانواده شکل می گیرد و در پی وحدت و باهم بودن و یا برعکس، فردیت است. درجه ظهور تمایزیافتگی در هر فرد بیانگر میزان توانایی فرد برای جداسازی فرآیند شناختی از فرآیند احساسی (هیجانی) است که فرد تجربه می‌کند. یعنی درجه توانایی فرد برای اجتناب از تبعیت خودکار رفتار از احساسات، بیانگر میزان تمایزیافتگی است .تصور می‌شود سازه تمایزیافتگی به عملکرد روانی و به‌طور اختصاصی‌تر به استرس، اضطراب و افسردگی مربوط می‌شود . مهمترین مسئله در آسیب‌شناسی روانی میزان تمایز شخصی افراد از خانواده پدری است. یک شخص تمایزیافته تحت تأثیر فرهنگ و اعتقادات خانوادگی نیست بلکه واقع‌بینانه بر ارزش‌ها و اعتقادات خودش اصرار می‌ورزد. او می‌تواند در موقعیت‌های شدید عاطفی با در نظر گرفتن عقل سلیم و منطق تصمیم‌گیری کند. در تمایزیافتگی، فرد به آن اندازه از بلوغ عاطفی رسیده است که می‌تواند با خانواده اصلی خویش ارتباط برقرار کند بدون اینکه به‌روش غیرارادی و هیجانی در مواجهه با موقعیت‌های گوناگون، واکنش نشان دهد. در واقع تمایزیافتگی نشان‌دهنده توانایی فرد برای جدا کردن فرآیندهای عاطفی از یکدیگر و همچنین توانمندی تجربه صمیمیت عاطفی همراه با استقلال و حفظ تعادل بین این دو است.خودتمایزیافتگی ابعاد روانی درون‌فردی و بین فردی دارد. در سطح درون‌فردی خودتمایزیافتگی به توانایی تشخیص عواطف از فرایندهای عقلانی مربوط می‌شود. در سطح بین فردی، تمایزیافتگی شامل توانایی ایجاد تعادل در مستقل بودن فرد است، در عین اینکه با دیگران ارتباط نزدیک دارد.

 سبک دلبستگی

نظریه دلبستگی به ماهیت رابطه‌ای اشاره می‌کند که میان کودک و مراقب اولیه‌اش شکل می‌گیرد و اهمیتی که این رابطه برای ایجاد شخصیت و دیدگاه فرد نسبت به دنیا دارد. بر اساس این نظریه، در خلال تکرار تجربیات وابسته به نمایه دلبستگی، کودک بازنمایی ذهنی یا به عبارتی «مدل‌های کارکردی درونی»، نسبت به خود و دیگران را به وجود می‌آورد. هنگامی که یک بار این مدل‌ها شکل بگیرد، اگر سیستم دلبستگی فعال شود، این مدل‌ها نیز فعال خواهند شد و رفتار فرد را هدایت خواهند کرد  گمان می‌رود تفاوت در رفتارهای دلبستگی یا سبک دلبستگی افراد، بازتابی از تفاوت درمدل‌های کارکردی زیربنایی آن‌ها باشد.

ارسال پستی

درصورتی که میخواهید نرم افزار را به صورت نسخه فیزیکی(CD) در آدرس محل دریافت کنید. از طریق دکمه زیر اقدام کنید.

دانلود و نصب فوری

در صورتی که هم اکنون به نرم افزار نیاز دارید میتوانید فایل آن را از طریق دکمه زیر دانلود کنید و پس از نصب آن هزینه را هنگام فعالسازی پرداخت نمایید.

فهرست
0

Your Cart