نرم افزار آزمون روانشناسی استرانگ

120,000 تومان

9996 در انبار

توضیحات کامل

 رغبت چیست؟

فرض می کنیم عصر جمعه در منزل هستید و کار خاصی هم ندارید و کسی هم با شما کاری ندارد و تحت فشار هم نیستید. تصمیم می گیرید سر خودتان را گرم کنید. ممکن است شما بروید سراغ گیتار زدن ، دوست شما کانال 4 تلویزیون برنامه 4 سوی علم را ببیند و دوست دیگر شما اقدام به تکمیل پروژه روبات اش کند. خواهر بزرگتر شما به دوستش ریاضی درس بدهد و برادر کوچکتر شما به تمیز کردن روزانه اتاقش بپردازد. در حقیقت هرکدام از شما به میل و دلخواه خودتان فعالیتی را انتخاب کردید. به هر کدام از این فعالیت ها رغبت می گویند. می  توانیم رغبت را ترجیح دهی خود جوش یک فعالیت بر فعالیت دیگر بنامیم.

سنجش رغبت در کجا ها اهمیت دارد؟

اگر شما مشاور و روانشناسی هستید که با دانش آموزان سرو کار دارید سنجش رغبت برایتان می تواند بسیار مهم یاشد. با سنجش رغبت دانش آموزان می توانید در انتخاب رشته به آنها کمک کنید. یکی از مهم ترین عوامل موثر در انتخاب رشته دانش آموزان و حتی دانشجویان سنجش رغبت ها و معرفی رشته ها و مشاغل

تفاوت رغبت و علاقه

علاقه دوست داشتنی ظاهری و به قول بزرگترها رو دلی است اما رغبت از درون شخصیت می باشد و معمولا با یک فعالیت عملی همراه است. فردی که برای تماشای فوتبال به ورزشگاه می رود علاقه بیشتری به تیم محبوبش دارد اما کسی که فقط در بعضی مواقع از تلویزیون بازی را تما شا می کند فقط علاقمند است

می خواهم در مورد انتخاب رشته بیشتر بدانم

با دانستن رغبت های دانش آموزان می توانید برای آنها برنامه ریزی شخصی متناسب با رغبت آنها داشته باشید. هر دانش آموزی متناسب با رغبت اش یک جوری برنامه ریزی نیاز دارد ، مطالعه می کند و برای امتحان آماده می شود.در صورتی که اکثر مشاوران برنامه های درسی یکنواختی برای دانش آموزان طراحی می کنند، می توان متناسب با رغبت های آنها برنامه ها را شخصی تر کرد و انتظار عمل کردن به برنامه را از دانش آموزان داشت.می توان گفت افراد رفتارها و نگرش هایشان برگرفته از شخصیتشان می باشد و هرچه برنامه با ویژگی های شخصیتی همخوان باشد، احتمال پیروی از برنامه بیشتر است.

میخواهم در مورد رغبت ها و مشاوره تحصیلی بیشتر بدانم

اگر شما مدیر منابع انسانی یا روانشناس صنعتی سازمانی و یا مشاور شغلی هستید سنجش رغبت های کار کنان به شما کمک می کند افراد را در مشاغلی بکار بگمارید که تناسب بیشتری با رغبت هایشان دارد. در نتیجه پیشرفت و بهره وری سازمان و شرکت بالا تر می رود.یقینا افرادی که رغبت های یاورانه دارند در مشاغل واقع گرایانه چندان موفق نخواهتد شد و رضایت شغلی کسب نخواهند کرد. یا افراد با رغبت های متهورانه تمایل چندانی به فعالیت کامل در مشاغل با رغبت جستجوگر نخواهند داشت. به نظر هالند محیط های کاری نیز دارای 6 رغبت اصلی هستند که همان رغبت های افراد می باشد. هر فردی با هر رغبتی بهتر است در محیطی با همان رغبت فعالیت کند در غیر این صورت نارضایتی شغلی برای او ایجاد می شود. 

میخواهم در مورد رغبت ها و مشاغل مناسب با هر رغبت بیشتر بدانم

انواع رغبت ها کدامند

واقع گرا ها

افرادی هستند که به واقعیت های قابل لمس و شمارش زندگی علاقه خاصی دارند مانند پول ثروت اتومبیل ملک و…. افرادی هستند فنی یا دارای شم فنی. دست به آچار و بیشتر دوست دارند با اندام هایشان کار کنند. این افراد بیشتر مشاغل و رشته های فنی را ترجیح می دهند.

ویژگی های شخصیتی واقع گراها

 

 

غیر اجتماعی
مادی
خود محور
همرنگ
طبیعی
انعطاف ناپذیر
رک
بهنجار
صرفه جو
اصیل
مصر
غیر شهودی
سرسخت
اهل عمل
بی پیرایه
جستجو گر ها

این افراد عاشق تحقیق و دانستن هستند. دانستن جواب پرسش هایی که مرتبا در ذهنشان بوجود می آید. به علم مخصوصا از نوع تجربی بسیار علاقمندند. عاشق مطالعه کردن و تحقیق در یک موضوع علمی خاص می باشند.

ویژگی های شخصیتی جستجو گرها
تحليل گر
مستقل
منطقي
هشيار
روشنفكر
خوددار
منتقد
درون نگر
كناره گير
پيچيده
بدبين
فروتن
كنجكاو
دقيق
غير محبوب
کمکی ها یا اجتماعی ها

این افراد عاشق کمک کردن به دیگران یا ارائه خدمات هستند. علاقه آنها کمک کردن، آموزش دادن ،مراقبت کردن و راهنمایی کردن می باشد. معمولا خیلی مهربان و شنونده خوبی برای درد دل های دیگران می باشند.

ویژگی های تیپ شخصیتی اجتماعی

 

 

 
مسلط
امدادگر
مسئول
اهل همكاري
آرمان گرا
معاشرتي
صبور
تلقيني
مبادي آداب
رفيق
مهربان
فهميده
سخاوتمند
مشوق
صميمي
 
هنری ها

دغدغه هنری ها احساسات است. به نظر آنها انسان یعنی احساس و دیگر هیچ. خیلی زود تحت تاثیر عواطف دیگران قرار می گیرند. حس گر های قوی برای درک احساسات دیگران دارند. برای کار کردن در محیط های هنری و احساسی مناسب ترند.

ویژگی های شخصیتی تیپ هنری

مبهم

خيالپرداز

شهودي

بي نظم

غير عملي

سازش ناپذير

عاطفي

خود انگيخته

مبتكر

ابرازگر

مستقل

حساس

آرمانگرا

درون نگر

آزادمنش

تهوری ها

دغدغه این ها تاثیر گذاری روی دیگران است. عاشق مدیریت کردن می باشند. بسیار پر انرژی و دارای مهارت های کلامی بالایی می باشند.ریسک پذیری بالایی دارند و معمولا جذب کانون های قدرت و ثروت می شوند.

ویژگی های تیپ شخصیتی تهوری ها

 

زياده طلب
با انرژي
عشوه گر
ماجراجو
خودنما
خوش بين
خوشخو
هيجان
مطمئن به خود
جاه طلب
طلب
معاشرتي
سلطه جو
برون نگر
پرحرف
قراردادی ها

به نظر آنها منظم بودن از هر چیز دیگر مهمتر است. شعار آنها این است”اول نظم بعد کار” این افراد بیشتر کار کردن با داده ها را دوست دارند . شغل هایی با قوانین مشخص و کمتر قابل تغییر. یا شغل هایی روتین مانند کارمندی. ریسک پذیری پایینی دارند و سعی می کنند همیشه بر طبق مقررات عمل کنند.

ویژگی های تیپ شخصیتی قرار دادی

محتاط
انعطاف ناپذير
پيگير
همرنگ
خوددار
اهل عمل
وظيفه شناس
اصولي
دور انديش
مدافع
مطيع
صرفه جو
كار آمد
منظم
فاقد تخيل

ابزار مناسب برای سنجش تیپ های شخیتی

برای سنجش رغبت ها تست های متفاوتی ساخته شده که معرفترین آنها عبارتند از: تست هالند و تست استرانگ

موسسه نگرش برتر برای سنجش رغبت ها اقدام به ساخت نرم افزار تست استرانگ نموده است که می تواند به صورت دقیق تر و موثر تری رغبت های فرد را اندازه گیری کند. علاوه بر آن اطلاعاتی در مورد سبک های فردی نیز ارائه می نماید.

خروجی یا پروفایل نرم افزار
  1. نموداری شامل نمرات کسب شده در هر تیپ از بیشترین به کمترین
  2. نمودار همسانی تیپ های شخصیتی که در انتخاب شغل و رشته بسیار مهم است.
  3. نمودار و تفسیر سبک های فردی
  4. تفسیر متنی 3 تیپی که بیشترین نمره را گرفته اند.
دانلود نمونه پروفایل نرم افزار آزمون رواشناسی استرانگ

برای مطلع شدن از آخرین تخفیفات ثبت‌نام کنید

0 نقد و بررسی

نقد و بررسی ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نرم افزار آزمون روانشناسی استرانگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *