نرم افزار آزمون روانشناسی مایرز بریگز

این تست مناسب خود شناسی ، مشاوره ازدواج و گزینش کارکنان می باشد

این نرم افزار تیپ شخصیتی آزمودنی را به طور کامل تفسیر می نماید.

120,000 تومان

999 در انبار

توضیحات کامل

تست مایرز بریگز چیست؟

معروف‌ترین ابزار برای شناسایی انواع شخصیت‌ها، الگوی مایرز و بریگزمی‌باشد.  در تست مایرز- بریگز چهار نوع سبک قابل شناسایی است.

سبک نوع اول به برون‌گرایی در مقابل درون‌گرایی ناظر است. برون‌گراها بیشتر از طریق تعامل با محیط یاد می‌گیرند. در حالیکه درون‌گراها بیشتر از طریق پردازش اطلاعات در درون خود یاد می‌گیرند.

سبک نوع دوم بر اساس شیوه پردازش اطلاعات شکل گرفته است. گروهی از انسانهااطلاعات را با استفاده از حواس خود پردازش می‌کنند (حساس) در حالیکه برخی دیگر از طریق درک مکان و کاربرد شکل‌های گوناگون آن‌ها (شهودی) یاد می‌گیرند.

در نوع سوم سبک‌ها، شیوه ارزیابی اطلاعات اهمیت دارد. عده‌ای دوست دارند که از دلایل و نتایج منطقی امور به ارزیابی بپردازند (متفکر) در حالیکه عده‌ای دیگر روش سلسله مراتبی را ترجیح می‌دهند (احساس‌کننده) .

سبک چهارم تیپ شخصیتی بستگی به این دارد که آیا می‌خواهیم به شکل سازمان یافته‌تری زندگی کنیم (تصمیم بگیریم) و یا داشتن استقلال بیشتر را ترجیح می‌دهیم (کسب اطلاعات). کسانی را که ترجیح به داوری دارند، داوری کننده می‌نامیم. این اشخاص بیشتر می‌خواهند در نظم و ترتیب بخصوصی کارکنند. و اگر کارهایشان ساختارکافی داشته باشد، راضی‌تر هستند. آنهاروحیه داوری کننده دارند، دوست دارند زندگی را کنترل کنند.‌ آنهایی که ترجیح ادراک کننده دارند، ملاحظه کننده می‌نامیم. آنها آزادی را دوست دارند، ترجیح می‌دهند انعطاف پذیر باشند، نگرشی دریافت کننده دارند به جای کنترل زندگی، می‌خواهند آن را درک کنند.

تفسیر پروفایل

درون گرا- شهودی- فکری-با ساختار (INTY)

این تیپ شخصیتی کمال طلب هستند. نیاز شدید به استقلال و صلاحیت شخصی و نیز باور بی چون و چرای نقطه نظرهای خود، انگیزه‌ای قدرتمند است که آنها به خواسته‌های خود برسند. این تیپ از خود و از دیگران متوقع است و سعی می‌کند به دیگران به اندازه خودش انگیزه بدهد. این اشخاص از بی تفاوتی و یا از انتقاد چندان ناراحت نمی‌شوند. اغلب کنجکاو، قاطع و مصمم هستند. تحت تأثیر رفتار مقامات بالا دست قرار نمی‌گیرند. آنها با افکاری بزرگ و با اذهان بکر و بینش فراوان در کار سیال سازی ذهنی از تبحر فراوان برخوردارند. این افراد اندیشمندان استراتژیک خوبی هستند و به آسانی می‌توانند امتیازات و اشکالات همه موقعیت‌ها را درک کنند. آنها در موضوعاتی که علاقه شان را به خود جلب کند، سازمان دهندگان بسیار خوبی هستند. این ها الگوی ذهنی دارند که می گویند در شرایط چگونه باید باشد . آنها پیوسته برای بهبود خود ، دیگران و هر چیزی که در پیرامون آنها قرار دارد تلاش می کنند. نیاز فراوانی به استقلال دارند و افرادی به شدت مستقل می باشند. آنها دوست دارند کارها را به روش خود انجام دهند.

محل کار
– از توانمندی های مفهومی و تصوری فراوان بر خوردارند.
– اطمینان فراوانی به بینش های شمی خود دارند و می توانند آنها را به واقعیت برسانند.
– اغلب به رهبری و یا مدیریت در موسسه و شرکت می رسد و به سازمان خود احساسی از هدفمندی ، پنداره یا ماموریت می دهد.
– به شکلی منطقی و منظم کار می کند تا راه حل هایی نوآور و مبتکرانه برای مسایل ایجاد کند .
– سیستم ها و راه کارهایی تدارک می بیند که برای کاری که در دست دارد جالب است .
– برای رسیدن به مقصود همان اندازه که به خود فشار می آورد به دیگران هم فشار می آورد.
– وقتی واقعیت با الگوی آنها هم خوانی ندارد از خود انتقاد می کنند.
– دوست دارد که مستقل کار کند ، دوست ندارد کسی در کار او دخالت کند.
– دوست دارند بر اجرای عقاید خود کنترل داشته باشند.
عناوین شغلی
– مدیر مدرسه- باستان شناس- ارشیتکت- فضانورد- وکیل- برنامه نویس یا تحلیل گر کامپیوتر- مشاور- طراح- اقتصاد دان مهندس- مخترع- تحلیل گر سرمایه گذاری- مشاور مدیریت- ریاضی دان- واسطه وثیقه- عکاس- پزشک- روانپزشک-روان شناس پژوهشگر- دانشمند- دانشمند اجتماعی- واسطه اوراق بورس- استاد دانشگاه- نویسنده
ارتباط با دیگران
– محطاط هستند.
– بسیار صمیمی و با وفا هستند و بیش تر به روابط سنتی بها می دهند.
– محبت خود را تنها به نزدیکان خود نشان می هند.
– به معاشرت های دو نفری علاقمندند.
– به تیپ های معاشرتی علاقمندند تا کمی از حالت جدی خود بیرون آیند.
– به تبادل نظر و تبادل افکار علاقمندند.
– از صحبت های خودمانی خوششان نمی آید . آنها دوست دارند از هر کاری که می کنند مطلبی بیاموزند.
– نسبت به رد شدن و مورد بی اعتنایی قرار گرفتن حساس هستند اما رنجش خود را از دیگران پنهان می دارند. می خواهند کسی از آسیب پذیری آنها مطلع نشود.
– جذب و شیفته کارشان هستند و ممکن است به روابط خود بهای لازم را ندهند.
– ممکن است روی نظر های خود سماجت به خرج دهند.
اوقات فراقت
دوست دارند که به تنهایی صرف وقت کنند ، به تنهایی فکر کنند و چیز بخوانند و موضوعات جدید را مطالعه کنند. بسیاری از آنها سعی می کنند بدنشان را شاداب و سرحال نگه دارند تا بهتر بتوانند فکر کنند. آنها از ورزش های انفرادی مانند دویدن و شنا کردن خوششان می آید. از نظم و ترتیب خاص برخوردارند . اوقات فراغت آنها برنامه ریزی شده و هدف دار است . آنها از فعالیت هایی خوششان می آید که با آن بتوانند چیز یاد بگیرند.
پیشنهاد
– با دیگران صحبت کنید و از آنها نظر بخواهید. – حق به جانب و تدافعی نباشید. نقطه نظرهای دیگران را رد نکنید.
– به نشانه های جسمانی استرس ، قبل از اینکه حالت بحران پیدا کند توجه کنید . به محدودیت های خود توجه کنید و از سرعت گام خود بکاهید.
– با توجه به توانمندی های دیگران از آنها تعریف و تمجید کنید . نخواهید که همه چیز زندگی را کنترل کنید.
– اگر می خواهید با دیگران رابطه داشته باشید ، مراقب عدم حساسیت ها و انتقاد ها باشید.
– در یک موقعیت منفی ، مسئولیت قسمت خود را بپذیرید. بیاموزید که انعطاف پذیر باشید
– به کار کردن برای خود بها بدهید. بسیاری از آنها به قدری مستقل هستند که نمی توانند برای دیگران کار کنند.
– به توانمندی های خود بها بدهید – نوآور بودن ، سازمان یافته بودن ، مصمم ، اعتماد به نفس ، استقلال و خودمختاری و توانایی درک پیچیدگی ها.

نقاط ضعف احتمالی
این افراد که پنداره و معیارهای بیش از اندازه‌ بالا دارند، ممکن است از خود و دیگران انتظارات بیش از اندازه داشته باشند. مواقعی رک و صریح انتقاد می‌کنند و متوجه این نیستند که رفتارشان روی دیگران چه تأثیری برجای می‌گذارد. معمولاً دیگران را تشویق نمی‌کنند تا در برابر ایده‌هایشان اظهارنظر بکنند. لازم است این تیپ شخصیتی احساسات به ظاهر غیرمنطقی دیگران را درک کند و بپذیرد که آنها هم منطقی و با اعتبارند. این امر سبب می‌شود که آنها از توهین به دیگران خودداری ورزند.این تیپ لازم است نقطه‌نظرهای پیچیده خود را به شکل ساده‌تری ارائه دهد تا دیگران به راحتی بیشتری از آنها سر در بیاورند.

برای مطلع شدن از آخرین تخفیفات ثبت‌نام کنید

0 نقد و بررسی

نقد و بررسی ها

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “نرم افزار آزمون روانشناسی مایرز بریگز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *