نرم افزار جامع انتخاب رشته و شغل

نرم افزار مناسب انتخاب رشته و شغل جهت دانش آموزانی که قصد انتخاب رشته دارند یا افرادی که می خواهند شغلی متناسب با استعداد های خودشان انتخاب نمایند

۵۸۰,۰۰۰ تومان

111 در انبار

توضیحات کامل

در باره ی نرم افزار

مجموعه نرم افزار های انتخاب رشته و شغل ابزاری است که در ابتدا استعداد های فرد را مورد سنجش قرار می دهد و بر اساس نمره های کسب شده در استعداد های 9گانه رشته ها و مشاغلی را معرفی می نماید.در گام بعدی ویزگی های شخصیتی مورد ارزیابی قرار می گیرد و شغل های متناسب با تیپ شخصیتی معرفی می گردد.در مرحله سوم علاقمندی فرد به رشته ها و شغل های گوناگون سنجیده و معرفی می شوند.در گام پایانی نرم افزار رشته ها و مشاغل مشترک عوامل مورد سنجش(استعداد،شخصیت و رغبت) را اعلام می نماید.همچنین می توان میزان سلامت روان و ابعاد 5گانه شخصیت را هم مورد سنجش قرار داد

منابع مورد استفاده در این نرم افزار

تست استعداد جیمز برت ویرایش 2009

تست شخصیت مایرز بریگز و کتاب شغل مناسب شما اثر تایگر ترجمه مهدی قراچه داغی

تست استرانگ 290 سئوالی هنجار یابی دکتر محمدرضا عابدی و لیلا حق شناس

o,net یا بانک تححلیل مشاغل آمریکا

انواع آزمون های روانشناسی جهت انتخاب رشته

  1. آزمون های تشخیص استعداد
  2. آزمون های شخصیت
  3. آزمون های رغبت

 آزمون های تشخیص استعداد

این آزمون ها به این منظور طراحی شده اند که اطلاعات مفیدی از انواع مختلف هوش که به مهارت ها و مشاغل مختلف مرتبطند در اختیار شما بگذارند. پاسخ به تمام این آزمون ها شما را قادر می سازد نقاط ضعف و قوت خود را شناخته و بتوانید:

  1. توانایی های خود را بشناسید و راهی برای به کارگیری آنها بیابید.
  2. نقاط ضعف خود را بشناسید و در عین حال نگذارید که این کاستی ها شما را محدود و مقید کنند.

آزمون های شخصیت

این آزمون ها طراحی شده اند تا به شما کمک کنند بر موارد زیر احاطه داشته باشید:

  1. سبک شخصی شما چطور می تواند بیش از دیگران، برای حیطه های مشخصی از شغلتان مناسب و کارآمد باشد و چطور می توانید به سمت حیطه های کاری جدید و متفاوت حرکت کرده و صلاحیت های لازم برای آنها را کسب کنید.
  2. درک شما از رفتارها چطور به شما کمک می کند با دیگرانی که ممکن است اغلب با شما تفاوت های زیادی داشته باشند همکاری کنید تا به عنوان اعضای یک تیم و در یک کار گروهی بهترین نتیجه را کسب کنید.

آزمون های رغبت

رغبت یعنی ترجیح دهی خود جوش بعضی فعالیت ها بر فعالیت های دیگر

این آزمون ها طراحی شده اند تا دریابند چه نوع فعالیت هایی شما را جذب می کند تا آنها را به شیوه ای ساختارمند به انواع مختلف فعالیت ها مرتبط سازند. از این آزمون ها انتظار می رود شما را در انتخاب کاری که قرار است به آن علاقه مند باشید یاری کنند تا از آنچه انجام می دهید لذت ببرید.

نرم افزار جامع انتخاب رشته و شغل ابزاری است که در ابتدا استعداد های فرد را مورد سنجش قرار می دهد و بر اساس نمره های کسب شده در استعداد های ۹گانه رشته ها و مشاغلی را معرفی می نماید.در گام بعدی ویزگی های شخصیتی مورد ارزیابی قرار می گیرد و شغل های متناسب با تیپ شخصیتی معرفی می گردد.در مرحله سوم علاقمندی فرد به رشته ها و شغل های گوناگون سنجیده و معرفی می شوند.در گام پایانی نرم افزار رشته ها و مشاغل مشترک عوامل مورد سنجش(استعداد،شخصیت و رغبت) را اعلام می نماید.

نمونه ای از نیمرخ نرم افزار تست جامع

811711650_29375

شغل ها و رشته های پیشنهادی

811717089_8513

پروانه انتشار از وزارت ارشاد

برای مطلع شدن از آخرین تخفیفات ثبت‌نام کنید

0 نقد و بررسی

نقد و بررسی ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نرم افزار جامع انتخاب رشته و شغل”