تست های مشاور مدرسه

تست های روانشناسی ابزار هایی هستند که مشاوران و روانشناسان جهت تشخیص و برآورد مشکلات و توانایی های مراجعان استفاده می کنند.مشاوران مدارس نیز از این ابزار ها در جهت کمک به تشخیص مشکلات سازگاری، مشاوره تحصیلی و شغلی بهره می برند.نرم افزار جامع مشاوره مدرسه تمام ابزار هایی را که در مدرسه بدان نیازمند است را به مشاوران ارائه می دهد

200,000 تومان

106 در انبار

توضیحات کامل

کاربرد نرم افزار تست های مشاوره مدرسه

تست های روانشناسی ابزار هایی هستند که مشاوران و روانشناسان در کنار سایر روش های ارزیابی در تشخیص مشکلات روانشناختی و کشف توانمندی های مراجعان مورد استفاده قرار می دهند.در مدرسه مشاوران با دانش آموزانی روبرو هستند که نسبت به سایر همکلاسی های خود پیشرفت کمتری دارند و یا خواهان این هستند که بدانند چه توانمندی و استعداد خاصی دارند.در این نرم افزار تست های مورد نیاز برای سنجش این موارد وجود دارد.از جمله موارد کاربرد نرم افزار:

  • سنجش میزان هوش عمومی دانش آموزان با تست ریون:دانش آموزانی که افت تحصیلی طولانی مدت دارند،بهتر است ابتدا مطمئن شویم توانایی های ذهنی آنها در حد نرمال هست یا خیر.
  • سنجش شخصیت و رغبت های دانش آموزان با استفاده از تست های مایرز-بریگز و هالند: از این تست ها در انتخاب رشته و شغل همچنین مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی متناسب با شخصیت و رغبت دانش آموز استفاده می شود.
  • عادت های خوب و بد مطالعه: لازمه ی مطالعه موثر و مفید، داشتن عادت هایی خوب و ترک عادت های نا کار آمد است از جمله این عادت ها انگیزش و حفظ آن، یادداشت برداری، وضعیت فیزیکی و سلامت و……می باشد.این تست هر کدام از عادت های ۸گانه را سنجیده و نمره گذاری می کند.
  • سنجش میزان اضطراب : مقدار کمی اضطراب برای تلاش و فعالیت لازم است اما اگر بیش از حد شد مانع یادگیری و پیشرفت می شود . اضطراب امتحان و اضطراب حالت و صفت در صورتی که شناسایی و درمان شوند ، پیشرفت تحصیلی دانش آموز را سرعت می بخشد.
  • سنجش میزان افسردگی: افسردگی موجب کاهش سطح انرژی یا کندی روانی حرکتی می گردد.همچنین باعث کاهش توانایی تمرکز بر موضوع های درسی و تکالیف می گردد. تست سنجش افسردگی نوجوانان از جمله تست های پرکاربرد در این زمینه است.
  • بررسی نگرش های دانش آموز:نگرش دانش آموز در پیشرفت یا افت تحصیلی او نقش مهمی را ایفا می کند.از جمله نگرش های او می توان به خود پنداره و خود کار آمدی تحصیلی اشاره کرد.
  • سنجش میزان اهمالکاری: ممکن است دانش آموز با به تعویق انداختن تکالیف و آمادگی برای ارائه دروس، موفقیت چندانی در پایان ترم کسب نکند.
  • سبک ترجیحی مطالعه: دانش آموزان مطالب درسی را به سه روش یا سبک یاد می گیرند، بعضی ها سبک دیداری دارند بعضی سبک شنیداری و برخی هم سبک عملی یا حسی . شناسایی سبک یادگیری دانش آموز به او کمک می کند که شیوه مناسبی برای آموزش و بخاطر سپاری انتخاب کند.
  • شناسایی استعداد خاص دانش آموز:هر فرد با توجه به وراثت و زمینه تربیتی استعداد خاصی دارد که پرورش این استعداد خاص به پیشرفت او در زندگی کمک می کند.گاردنر اولین کسی بود که هوش های چند گانه را معرفی نمودو هر نوع هوش را برای رشته تحصیلی یا شغلی مناسب تر در نظر گرفت.

مشاور مدرسه با توجه به نوع مشکل یا برنامه خود می تواند از یک یا چند و یا تمام آزمون ها استفاده نماید. نتیجه به صورت نمودار و تفسیر قابل استخراج است.امکان دسته بندی دانش آموزان به صورت کلاسی و ثبت نام دانش آموزان در کلا س خاص خودشان وجود دارد.

photo_2015-12-06_08-10-31

برای مطلع شدن از آخرین تخفیفات ثبت‌نام کنید

0 نقد و بررسی

نقد و بررسی ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تست های مشاور مدرسه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *