نرم افزار آزمون روانشناسی مایرز بریگز زوجی

این نرم افزار مناسب زوج می باشد هردوی زوج تست می دهند و نرم افزار متناسب با ویژگی های شخصیتی هرکدام راه های برقراری ارتباط را به آنان پیشنهاد می کند.تستی که در این نرم افزار بکار می رود تست مایرز بریگز 92 سئوالی می باشد.

۲۰۰,۰۰۰ تومان

109 در انبار

توضیحات کامل

نقش تست mbti در ازدواج

افراد تست mbti تستی است که ۱۶ تیپ شخصیتی افراد را مشخص می کند .رایج ترین تست شخصیت شناسی است که در تمام دنیا از آن استفاده می شود. تست mbti یک مبنای قابل فهمی را برای مطالعات درباره سازگاری های ازدواج ارائه می دهد. تست mbti می گوید: تفاوت های بنیادی زوجین در تفکر، تصمیم گیری و سازمان دهی زندگی از طریق اندازه گیری الویت های آن ها در چهار حوزه اصلی قابل درک است :

تیپ شخصیت درونگرا در مقابل تیپ شخصیت برونگرا

تا به حال به انرژی افراد دقت کرده اید؟ بسیاری از افراد عاشق تنهایی هستند و اگر آن ها را دو، سه ساعت تنها به حال خودشان بگذارید از این تنهایی انرژی می گیرند اما در مقابل برخی از انسان ها هستند که مخالف تنهایی هستند و از بودن در جمع، انرژی دریافت می کنند. حوزه اول در تست mbti یعنی تیپ شخصیتی درونگرا در مقابل برونگرا دقیقا به حالتی اشاره می کند که شما توجه و انرژی خودتان را بر آن متمرکز می کنید. شخصیت برون گرا به دنیای بیرون و دیگران متمرکز است و با حضور در بین دوستان خود انرژی می گیرد و در کل انگیزش بیرونی و تعامل با دیگران دارد. در مقابل این افراد، درونگرایان هستند، شخصیت های درون گرا بیشتر بر افکار، ایده ها، احساسات و دنیای خودش تمرکز دارد و بیشتر از فعالیت های انفرادی انرژی دریافت میکند.

 

 

تیپ شخصیتی حسی در مقابل تیپ شخصیتی شهودی

این حوزه ارجحیت شما را برای یافتن اطلاعات مشخص می کند. افرادی که تیپ شخصیتی حسی دارند اغلب اطلاعات را به صورت ملموس، با جزئیات و با روش های ملموس به دست می آورند. نکته ای که درباره تیپ شخصیتی حسی عملگرا بسیار مهم است و شما هنگام ازدواج با این افراد باید به آن دقت کنید این است که تیپ شخصیتی حسی عملگرا در حال زندگی می کند. در مقابل افراد حسی، تیپ شخصیتی شهودی قرار دارد. این مدل از تیپ شخصیتی در تست mbti اغلب ادراک ذهنی دارند و بیشتر به معنی, ارتباطات و احتمالات در زندگی می‌اندیشند. افراد با تیپ شخصیتی شهودی اغلب از قوه ایده پردازی و تصویرپردازی بهتری برخوردارند.

تیپ شخصیتی تفکر گرا در مقابل تیپ شخصیتی احساسی

این حوزه در تست mbti به ارجحیت شما برای تصمیم گیری اشاره می کند. افرادی که دارای تیپ شخصیتی تفکرگرا دارند تصمیمات مبتنی بر واقعیت دارند. آن ها بیشتر دوست دارند مسائل را به شیوه ای منطقی استدلال کنند. در مقابل این افراد، تیپ شخصیتی احساسی هستند. این افراد تصمیماتی که می گیرند متناسب با ارزش های آن ها است و به برقراری روابط هماهنگ با دیگران کمک می کند.

 

تیپ شخصیتی ساختارگرا در مقابل تیپ شخصیتی منعطف

این حوزه ارجحیت شما به نظم بخشیدن به زندگی و سبک زندگی شما مرتبط می شود. افرادی که دارای تیپ شخصیتی ساختارگرا هستند تمایل به انتخاب ساختار، برنامه ریزی و طرح ریزی دارند. این افراد انتظارات شفاف دارند و هنگامی که کارهایشان را به پایان می رسانند احساس خوبی پیدا می کنند. در مقابل این افراد، تیپ شخصیتی منعطف، دارای زندگی انعطاف پذیری هستند. آن ها از موضوعات احتمالی و انتخابات آزاد لذت می برند.

می خواهم در مورد تیپ های شخصیتی بیشتر بدانم

 

تاثیر تست mbti در ازدواج از دید روانشناسان

هنگامی که با روانشناسانی که به تجزیه و تحلیل میزان رضایت زوج از زندگی زناشویی پرداختند، صحبت می کنیم. هنگامی که از آن ها درباره عواملی که بیشترین ارتباط را با یک ازدواج موفق دارد می پرسید اکثرا همان عواملی را نام می برند که شما همیشه آن ها را شنیده اید:

داشتن مهارت برقراری ارتباط با همسر

داشتن ارزش های و علایق زوج توانایی

حل اختلاف های زناشویی

اما در کنار همه این موارد بسیاری از روانشناسان بر روی تیپ شخصیتی صدها زوج موفق تحقیق کرده اند و دریافتند که هرچقدر تیپ شخصیتی زوجین بهم نزدیک باشد ازدواج موفقی تری خواهند داشت. اگرچه ممکن است افرادی که دارای تیپ شخصیتی متضاد هستند در ابتدا همدیگر را جذب کنند اما بعد از مدتی خواهید دید که ازدواج با کسی که تیپ شخصیتی مشابه دارد آسان تر است. اما در کل این بدان معنی نیست که شما لزوما قطعا باید با فردی که تیپ شخصیتی مشابه دارد ازدواج کنید ممکن است استثنا نیز وجود داشته باشد. طبق آمار روانشناسان و محققان دریافتند که میزان تفاهم بین برخی از تیپ های شخصیتی به نسبت برخی دیگر بیشتر است. در نتیجه به دلیل همین تفاهم احتمال طلاق و جدایی بین این افراد بسیار کمتر دیده می شود. یکی از روانشناسان به نام راث شرمن دریافت، تفاوت برون گرایی و درون گرایی بیشترین عامل اختلافات افراد است. به ویژه مرد درون گرا با زن برون گرا در زندگی خود اختلافات زناشویی بسیار زیادی خواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای مطلع شدن از آخرین تخفیفات ثبت‌نام کنید

0 نقد و بررسی

نقد و بررسی ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نرم افزار آزمون روانشناسی مایرز بریگز زوجی”