رشد مهارت و دانش افزایی با مجله روان شناختی نگرش برتر

شادی و شادمانی

      وقتی صحبت از شادی می شود خود بخود یاد تفریح می افتم و بلافاصله کارتون پینوکیو در ذهنم تداعی می شود که هر وقت می رفت خوش گذرانی یا شهر بازی می رفت گوشهایش شبیه خر می شد. همواره در طول دوران کودکی این ذهنیت را داشتم که که اگر زیادی خوش بگذرانم بازی یا تفریح کنم خر می شوم.

اسرار رشد خود آگاهی

«خودآگاهي» توانايي شناخت خود و آگاهي از خصوصيات، نقاط ضعف و قوّت، خواسته‌ها، ترسها و انزجارهاست. براي اكثر ما توصيف ويژگي‌هاي اخلاقي و رفتاري خود براي ديگران، كار سخت و دشواري مي‌باشد.به عنوان مثال ممكن است پاسخ به اين سوال كه چه كسي هستيم، سخت و دشوار باشد.

صندلی موفقیت

موفقیت برای بسیاری از ما واژه ای آشناست که مشتاقانه به دنبالش هستیم و برای رسیدن به آن تلاش میکنیم .

 اما چرا اکثرا انسان ها آن را نمیابند؟ چون موفقیت هم مانند هر خواسته دیگری نیازمند مقدماتی است که باید فراهم شود . بهتراست بدانید صندلی موفقیت 5 پایه ی مهم دارد که هر کدام نباشند تعادل صندلی بهم خورده و واژگون خواهد شد

هفت هدف هوشمندانه برای کنترل افسردگی و اضطراب

اکثریت افراد جامعه همیشه "به طور طبیعی" خوشحال و مثبت نیستند، بلکه برای حفظ این طرز فکر معمولا به صورت  برنامه ریزی شده تلاش می کنند و ارزیابی مستمر انجام می دهند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که بنابراین چگونه آنها خود را ازغرق شدن در افسردگی و اضطراب باز می دارند؟

چگونه کودکانی با اراده و منعطف در رسیدن به اهداف تربیت کنیم

برای داشتن کودکانی مستقل و مصمم در رسیدن به اهداف باید بتوانیم مهارت هایی مانند خودکنترلی و خود تنظیمی را در آنها تقویت کنیم. اینها مهارت هایی هستند که در سنین کودکی به راحتی قابل آموزش هستند.

ذهن آگاهی راهی به سوی زندگی کردن در لحظه

ذهن آگاهی به شما کمک می کنید از افکار منفی گذشته نجات یابید و یا دچار نگرانی های آینده نشوید. با این تمرین ها بدور از قضلوت های ذهن می توانید با آرامش زندگی کنید.

رابطه عمیق با نوجوانان چگونه شکل می گیرد؟

رابطه عمیق و عاطفی با نوجوانان راز و رمز های فراوانی دارد که اگر به این رموز توجه نکنیم به تدریج رابطه ها خراب و خرابتر می شود و در بعضی مواقع به دشمنی هم ختم می شود. در این مقاله می خواهیم به این راز ها اشاره کنیم.