نرم افزار آزمون روانشناسی Neo

۲۵۰,۰۰۰ تومان

توضیحات کامل

آیا می دانید؟

این که افراد به شرایط مختلف چطور واکنش نشان می‌دهند،

عمدتاً به ویژگی های شخصیتی‌آنها بستگی دارد.

همه یک جور نیستند

پس تفاوت های خودمان را بشناسیم

*****

آنچه شما در مورد نرم افزار آزمون پنج عامل بزرگ شخصیت

یا نئو خواهید دانست

 

شخصیت انسان از پنج صفت عمده تشکیل شده است.

در واقع این پنج صفت، پنج ویژگی پایه‌ای و اصلی شخصیت ما هستند که

خصوصیات فرد را توصیف می‌کنند و به شناسایی رفتار او کمک می‌کنند

 و آن را به اختصار «پنج عامل بزرگ شخصیت»

یا مدل پنج عاملی شخصیت می‌گویند.

این پنج ویژگی شخصیتی بر روشی که ما رفتار می‌کنیم،

شغلی که انتخاب می‌کنیم و سبک زندگی که داریم تأثیر می‌گذارند.

اینها ویژگی‌های ذاتی هستند که بر وجود انسان حاکمند

و هر فردی، ویژگی شخصیتی مشخصی را از خود نمایش می‌دهد

که بر کل زندگی او غالب است

1.آزمون نئو چه چیز را اندازه گیری می کند؟

آزمون شخصیتی پنج عاملی (NEO_PI-R) از جامع ترین و پرکاربردترین تستهایشخصیت‌شناسی ست که بر پایۀ مدل پنج عاملی شخصیت (Big 5) تنظیم شدهو5 عامل بنیادی شخصیت و ۶ ویژگی در هر عامل یا به عبارتی ۳۰ ویژگی شخصیتیرا مورد ارزیابی قرار می دهد و بر این اساس تحلیل کاملی از شخصیتافراد را نشان می‌دهد که در ارتقاء رشد حرفه ای افراد موثر است.در نظریه‌های صفاتی شخصیت، اعتقاد بر این است که اگه صفات شخصیتی فرد را بشناسیم، می توانیم رفتارش را در موقعیت‌های مختلف پیش‌بینی کنیم.در مدل پنج عاملی شخصیت، هزاران صفت شخصیتی انسان در پنج عامل اصلی جمع شده که هر عامل، شش زیرمجموعه دارد. پنج عامل اصلی شخصیت شامل: روان‌رنجوری (N)،  برون‌گرایی (E)، تجربه گرایی (O)،توافق پذیری (A) و وجدان گرایی (C) هستند. دو اسم مخفف هم برای این مدل وجود داره؛

OCEAN یا CANOE؛ اقیانوس یا قایق کانو.

2. هدف آزمون نئو چیست؟

نئو تفاوت‌های بینِ افراد نرمال را در پنج عامل اصلی شخصیت می سنجد.هدف آزمون نئو بررسی ویژگی های سالم شخصیت می باشد و این آزمون بر خلاف آزمونهایی که بر آسیب شناسی شخصیت تکیه دارند مانند( MMPI) به ارزیابی ویژگی های بهنجار شخصیت می پردازد. زیر بنای نظری آزمون NEO نظریه ی پنج عاملی شخصیت است که به پنج عامل بزرگ نیز معروف می باشد.

*****

3. این آزمون دارای چند سوال است:

آزمون نئو دارای دو فرم بلند و کوتاه است.فرم بلند ۲۴۰ سوالی و فرم کوتاه ۶۰ سوالی تست NEO PI-R ، این تست ۲۴۰ سوال دارد و علاوه بر سنجش 5 عامل اصلی شخصیت در هر عامل، 6 صفت را بررسی می کند.و حدودا ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان می برد. و نسخۀ کوتاه‌شدۀ آن به نام NEO-FFI فقط ۶۰ سوال داره و فقط پنج عامل اصلی شخصیت رو امتیازدهی می کند. مجموعه‌ای از سوالات انتخاب‌شده از فرم بلنده و حدود 15دقیقه زمان می برد.

4.کاربردهای آزمون نئو چیست؟

مهم‌ترین کاربرد این تست در شناختن نقاط قوت و ضعف شخصیتی است.مدل پنج عاملی شخصیت بر صفات به عنوان«گرایش‌های نسبتا ثابت در واکنش نشان دادن به موقعیت‌ها» تاکید دارد  و می توان گفت در هنگام دیدن نتایج آزمون نئو با آنالیزی از صفات  شخصیتی خودمان روبرو هستیم و می توانیم واکنش خودمان را در شرایط مختلف پیش‌بینی کنیم که این می تواند استفاده‌های زیادی داشته باشد. با انجام این آزمون ما نگاه دقیق تر و جامع تری نسبت به خود داریم و  این آزمون به افرادی که دغدغه خودآگاهی در سطحی جامع و با جزئیات کامل را دارند توصیه می شود. هم اکنون این مدل در مباحثی مانند مشاوره پیش از ازدواج،مشاوره شغلی و استخدام کارکنان به گستردگی استفاده می‌شود.

*****

5. قیمت نرم افزار نئو؟

اگر می خواهید توصیف دقیقی از ویژگی های شخصیتی خود، مراجعین و یا کارکنان خود داشته باشید تنها با مبلغ 7 دلار معادل 100.000 با این آزمون سرمایه گذاری بزرگی را انجام می دهید.

 

6.مقالات و تحقیقات علمی در ارتباط با آزمون نئو

از جمله عوامل مهمى كه بر كيفيت روابط زوجين تأثير مى گذارد، “صفات شخصيتى” آنان است  رضايتمندي زناشويي بيش از همه از ويژگيهاي شخصيتي زوجين متأثر است. تشابهات یا تفاوتهاي ویژگیهاي شخصیتی زوجین یکی از مهمترین عواملی است که می تواند ثبات و رضایت زناشویی زوجین را پیش بینی کند. بین روان رنجوری و رضایت زناشویی رابطه منفی معنی دار وجود دارد یعنی هر قدر فرد روان رنجور تر باشد رضایت زناشویی اش پایین تر است. روان رنجوریی به طور منفی رضایت زناشویی را تحت تاثیر قرارمی دهد. بین برونگرایی و رضایت زناشویی رابطه مثبت معنا داری وجود دارد یعنی هر قدر فرد برونگراتر باشد رضایت زناشویی اش بالاتر است. بین سازگازبودن و رضایت زناشویی رابطه مثبت معنا داری وجود دارد یعنی هر قدر فرد سازش پذیرتر باشد رضایت زناشویی اش بالاتر است. بین مسئولیت پذیری و رضایت زناشویی رابطه مثبت معنا داری وجود دارد یعنی هر قدر فرد مسئولیت پذیرتر باشد رضایت زناشویی اش بالاتر است.

 

محتوا اینجا قراريكی از مهمترين عوامل پيش بينی كننده عملكرد شغلی، توجه به ويژگی های شخصيتی و تفاو تهای فردی كاركنان است. روابط مهم بين ابعاد شخصيت و عملكرد شغلي : وجدان گرایی، عملكرد شغلي را براي تمام گروههاي شغلي پيش بيني مي كند. وجدان گرایی تنها بعد شخصيتي است كه تابعيت سازماني را پيش بيني مي كند. كاركنان وجدان گرا، عملكرد بهتري در بيشتر مشاغل (نه همه شغلها) دارند. كاركنان وجدان گرا، دانش شغلي بهتري و بالاتري را دنبال مي كنند. تمايل به تجربه گرایي در پيش بيني مهارت آموزش مهم است . افراد داراي نمره بالا در تجربه گرایی در مشاغل هنري و اكتشافي بهتر عمل مي كنند. افرادي كه ثبات بالاي احساس دارند شغلشان را حفظ مي كنند. افراد نمره بالا در برون گرايي، مشاغل اجتماعي و پر مخاطره را بيشتر ترجيح مي دهند. 7. این آزمون چقدر دقیق است؟ آزمون نئو یکی از تست های قوی شخصیتی است و در سطح بین المللی اعتبار بسیار بالایی دارد. می گیرد

برای مطلع شدن از آخرین تخفیفات ثبت‌نام کنید

0 نقد و بررسی

نقد و بررسی ها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نرم افزار آزمون روانشناسی Neo”