نگرش برتر سپاهان

آموزش تفسیر تست NEO به سبکی شگفت انگیز

آموزش تست روانشناسی NEO

سرگذشت NEO

تست روانشناسیNEO  یکی از پرکاربردترین و دقیق ترین تست های شخصیتی است که در تمام جهان مورد توجه قرار گرفته است. از این تست جهت سنجش صفات مثبت و بهنجار شخصیت استفاده های فراوانی می شود.در مشاوره های فردی، خانواده، شغلی و تحصیلی کاربردهای فراوانی دارد.این تست تا بحال در ورژن های متفاوتی در اختیار متخصصان قرار گرفته است. شایع ترین فرم آن 240 سئوالی است که 5 بعد و 30 صفت را ارزیابی می کند.

علیرغم ویژگی های بسیار جذاب این تست، تفسیر کاربردی آن به دلیل تعداد مقیاس های بالا با دشواری همراه است. برای تفسیر باید دوره های کاربردی زیر نظر متخصص گذرانده شود. تمرین و تکرار برای تسلط در این تست بسیار مهم است. با تفسیر هر تست تجربه ای بر مهارت های شما افزوده می شود. اگر 50 پروفایل تفسیر کردید، با الفبای تفسیر آشنا می شوید ولی برای تسلط لازم است چندین برابر تقسیر و مصاحبه کنید.

تست 5 عاملی NEO در یک نگاه کلی شامل ابعاد و مقیاس ها

چرا باید در کارگاه تست NEO  شرکت کنم؟

با شرکت در این کارگاه با ویژگی های شخصیتی انسان ها آشنا می شویم. بسیاری از رفتارها و نگرش های ما در شخصیت ما جریان دارد. این رفتارها در شغل و خانواده ساری و جاری می شود و باعث می شود ما به شیوه خاصی رفتار کنیم. تجربه ثابت کرده کسانی که با شخصیت انسان ها آشنا هستند بهتر می توانند رفتار های انها را پیش بینی کنند. این پیش بینی و درک رفتار باعث می شود با چالش های زندگی بهتر مقابله کنند. 

ویژگی های متمایز کننده این کارگاه چیست؟
  • در این کارگاه از مثال ها فراوان جهت تعمیق یادگیری استفاده می شود. مثال ها از زندگی خو ماها زده می شود. آلبرت اینشتین می گوید: آوردن مثال یکی از راههای آموزش نیست بلکه تنها راه آموزش است. مفاهیم انتزاعی را فقط با مثال می توان آنوزش داد.
  • استفاده از هوش مصنوعی جهت تفسیر های مفصل تر و تکمیلی 
    در این کارگاه صفر تا صد استفاده از هوش مصنوعی برای تفسیر کامل و تکمیلی آموزش داده می شود. ما نمی توانیم تفسیر همه نقاط برافراشته یا فر رفته را حفظ کنیم. در ابتدا لازم است از هوش مصنوعی برای کمک استفاده کنیم تا به مرور زمان در ذهنمان جای بگیرد

مدرس کارگاه کیست؟

دکتر بهمن امینی

قسمتی از کارگاه های قبلی اجرا شده را جهت مقایسه ببینید

کاربرد تست NEO در مشاوره شغلی و روانشناسی صنعتی و سازمانی

سبد خرید
اسکرول به بالا